جمعه 07 فروردين 1394
 
 
کمينه   
آیه روز

سوره البقرة, آيه 45
وَاسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِيرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِينَ
از شكيبايى و نماز يارى جوييد و به راستى اين [كار] گران است مگر بر فروتنان

کمينه   
اخبار و مقالات
تاریخ: دوشنبه 10 مهر 1391 نظرات: 0 نظر نمایش: 516 مرتبه تعداد امتیاز: 0   
معاون قضایی رییس کل دادگستری کل استان البرز در امور شوراهای حل اختلاف:شورای حل اختلاف می تواند به تمامی اختلافات که بین مردم با عنوان صلح و سازش از جمله دعاوی کیفری و مدنی رسیدگی کند

معاون قضایی رییس کل دادگستری کل استان البرز در امور شوراهای حل اختلاف:شورای حل اختلاف می تواند به تمامی اختلافات که بین مردم  با عنوان صلح و سازش از جمله دعاوی کیفری و مدنی رسیدگی کند

کیاپاشا در مراسم افتتاح شعبه ی ویژه ی گردشگری شوراهای حل اختلاف کرج که در سالن همایش کانون فکری استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: شورای حل اختلاف صرفه جویی در زمان و هزینه شهروندان استان البرز است.

معاون قضایی رییس کل دادگستری کل استان البرز در امور شوراهای حل اختلاف:

شورای حل اختلاف می تواند به تمامی اختلافات که بین مردم  با عنوان صلح و سازش از جمله دعاوی کیفری و مدنی رسیدگی کند

کیاپاشا در مراسم افتتاح شعبه ی ویژه ی گردشگری شوراهای حل اختلاف کرج که در سالن همایش کانون فکری استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: شورای حل اختلاف صرفه جویی در زمان و هزینه شهروندان استان البرز است.

لقمان کیا پاشا بیان کرد: شورای حل اختلاف نهادی از زیر مجموعه های قوه قضاییه است و نهاد جدایی محسوب نمی شود.

معاون قضایی رییس کل دادگستری کل استان البرز ادامه داد: شورا از انقلاب به عنوان شورای داوری در شهرها وروستا ها به عنوان شورای خانه های انصاف فعالیت داشتند و این نهاد ها تا قبل از انقلاب به امورات مردم رسیدگی می کردند و بعد از انقلاب این شورا ها بنا به دلایل مختلف حذف شد.

رییس شورای حل اختلاف استان البرز افزود: بعد از انقلاب قوه قضایی مرجع و پناهگاه همه تظلمات بود و هم اکنون نیز است.

وی گفت: در گذشته همه نوع دعاوی از جمله همراه نداشتن گواهینامه و نداشتن پروانه و ... وارد دستگاه قضایی می شد و باعث تورم پرونده ها در دستگاه قضایی می شد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: بنا براین تصمیم بر این شد که طبق ماده 189 برنامه  سوم توسعه این اختیار به قوه قضاییه داده شد تا این شورا که تجربه آن در کشور های دیگر مانند ژاپن نیز وجود داشت در کشور های دیگر مانند ژاپن نیز وجود داشت، در کشور راه اندازی شود.

وی ادامه داد: تا سال 87 به همین کیفیت کار ادامه پیدا کرد و بعد از آن قوه قضاییه  عنوان کرد که شورای حل اختلاف       می تواند به تمامی اختلافات که بین مردم  با عنوان صلح و سازش از جمله دعاوی کیفری و مدنی رسیدگی کند.

کیاپاشا اظهار داشت: برخی دیگر گفتند تا سقف 50 میلیون ریال در شهرها و تا 20 میلیون ريال در روستا ها با حکم قضایی و اعضای شورا می توانند رای دهند.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان البرز افزود: بالاتر از سقف تعیین شده با توافق ظرفیت مبلغ بالاتر قابل رسیدگی در شورای حل اختلاف است.

رییس شورای حل اختلاف استان البرز افزود: هدف از ایجاد شعب تخصصی ای است که با همکاری کسانی که در آن عرصه در آن موضوع تخصص دارند استفاده شود و آن افراد بتوانند نظر دهند.

کد: 23510
نویسنده خبر: SuperUser Account
 
تصاویر مرتبط
  • معاون قضایی رییس کل دادگستری کل استان البرز در امور شوراهای حل اختلاف:شورای حل اختلاف می تواند به تمامی اختلافات که بین مردم  با عنوان صلح و سازش از جمله دعاوی کیفری و مدنی رسیدگی کند
 
فایل های مرتبط
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

کمينه   
 


 

کمينه   
حدیث روز
کمينه   
اوقات شرعی
کمينه   
دادگستری استان ها

لینک به دادگستری استانها 

کمينه   
آمار بازدیدکنندگان
بازدید امروز:
393
بازدید دیروز:
2841
بازدید ماه جاری:
10652
بازدید ماه گذشته:
50015
کل بازدیدها:
1244774
بازدید این صفحه:
425864